W dzisiejszych czasach świadomość tego, co pojawia się na naszych talerzach jest przeogromna. Znacząco pomógł w tym internet, w którym można znaleźć masę darmowych porad dotyczących żywienia. Nie można zapomnieć o tym, że niektóre substancje bezpośrednio wpływają na nasze organy. Każdy wie, że trzeba jeść owoce i warzywa i sporo witamin w nich zawartych jest odpowiedzialnych za nasze funkcjonowanie. Co jednak z jednym z naszych zmysłów, jakim jest wzrok? Jakie oleje dla oczu są skuteczne i wpływają na jego poprawę? Aby zaczerpnąć więcej informacji, zachęcamy was do lektury naszego tekstu.

Olej lniany – bogate źródło witamin dla oczu

Pierwszym produktem, o którym powiemy sobie więcej to olej lniany. Być może nie każdy wie, ale jest to produkt, który zawiera ważny składnik poprawiający ostrość naszego wzroku, a jest to kwas omega-3. Olej lniany sprawia, że poprawia się płynność błon komórkowych w siatkówce oka. Zdecydowanie powinny korzystać z niego nie tylko osoby starsze, które być może mają już problemy ze wzrokiem, ale również te, które nie dostrzegają takich kłopotów. Jak najbardziej należy włączyć go do swojej diety i regularnie spożywać.

W czym tkwi ogromny sukces oleju lnianego? A no w tym, że jest to produkt zawierający ogromne pokłady witaminy E. Sprawia on, że nasza gałka oczna jest zabezpieczona, a dodatkowo chroniona jest przed szkodliwym działaniem wolnych rodników, które prowadzą do powstawania nowotworów, a w dzisiejszych czasach jest to prawdziwa plaga. Istotną informacją jest również to, że tłuszcz z nasion lnu może dostarczać do naszych oczu tlen. Chcąc przygotować taką miksturę, należy mieć następujące składniki:

  • 4 cytryny
  • 3 ząbki czosnku
  • szklankę oleju
  • 10 łyżeczek miodu

Powstały syrop można już stosować po kilku dniach. Istotne jest to, że taki syrop również wpływa na skórę pod oczami, co sprawia, że może poprawić się nasza skóra.

Nie można zapomnieć o oleju z czarnuszki

Kolejnym przykładem oleju, który jest zdrowy dla naszego oczu to ten z czarnuszki. Być może nie każdy będzie zachwycony jego zapachem lub smakiem, jednak powszechnie wiadomo, że lekarstwa niekoniecznie muszą pięknie pachnieć, ale mają być skuteczne. Pamiętać należy również o tym, że można wykorzystywać w celach spożywczych jako dodatek do zup czy sałatek. 

Chcąc stworzyć idealny olej, który wpłynie na poprawę wzroku, można go zmieszać z kilkoma łyżeczkami miodu, aby poprawić zapach. Są jeszcze inne sposoby na to, by uniknąć przykrego zapachu. Jest to m.in. jogurt naturalny czy kefir. Istotne jest jednak to, aby stosować go cały czas i nie zapominać na kilka tygodni. Na pewno początkowo niektórym osobom może być ciężko z jego stosowaniem, ale gwarantujemy, że poprawa wzroku przyjdzie dość szybko. Jesteśmy przekonani, że jego stosowanie przyniesie jak najbardziej pozytywne skutki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *