Picie oleju lnianego robi się coraz popularniejsze, a sam produkt stał się przedmiotem wielu dyskusji. Coraz więcej osób przekonuje się o jego nietuzinkowych właściwościach. A jak jest naprawdę? Sprawdźmy!

Warto podkreślić, że siemię lniane od wieków było cenionym surowcem, z którego wyrabiano między innymi olej lniany. Wiedza o jego dobroczynnych właściwościach została częściowo zapomniana, ale w ostatnich latach siemię i jego pochodne wracają do łask. Może więc warto zainteresować się olejem lnianym? Jednak jak i z czym go pić?

Jak i z czym pić olej lniany?

Picie oleju lnianego z pewnością będzie miało dobroczynny wpływ na nasz organizm. Wynika to przede wszystkim z faktu, że zawiera wiele wielonienasyconych kwasów tłuszczowych i innych, drogocennych składników. Picie oleju lnianego pomoże usprawnić nie tylko pracę naszego układu trawiennego, ale także skutecznie obniży poziom “złego” cholesterolu.

 Jak pić olej lniany, aby dokładnie wyczuć jego orzechową nutę? 

Wielu entuzjastów decyduje się na mieszaninę oleju lnianego z cytryną. Środek ten należy przyjmować na na czczo. Dziwna kombinacja? Mimo to, warto jej spróbować bo udowodniono, że jest niezwykle wartościowa. Składniki odżywcze i kwasy tłuszczowe zawarte w oleju lnianym zostają dostarczone do organizmu wraz z solidną dawką antyoksydantów, pochodzących z cytrynowego soku.  

Istnieje jednak spora grupa osób, dla których picie oleju lnianego z cytryną na czczo to bariera nie do przejścia. W takim przypadku dobrym posunięciem będzie dodanie do mieszanki niewielkiej ilości wody, przy czym ilość wody nie powinna być większa niż oleju. Jednocześnie, jeśli chcemy poznać odpowiedź na pytanie, z czym najlepiej pić olej lniany, to można śmiało powiedzieć, że można pić go samodzielnie. Już 2-3 łyżeczki dziennie sprawią, że poczujemy wyraźną różnicę.

Z czym jeszcze można pić olej lniany?

Olej lniany ma delikatną, orzechową nutę, więc świetnie komponuje się z wieloma daniami, w tym także słodkimi. Bardzo popularnym zestawieniem jest olej lniany z twarogiem, który będzie doskonałym dodatkiem do kanapek. Specjaliści twierdzą, że witaminy i składniki z obu tych produktów świetnie się uzupełniają. 

Olej lniany można również dodać do porannej owsianki, koktajlu owocowego, a nawet wykorzystać w formie dressingu do sałatki. Pamiętajmy jednak, że olej lniany wykazuje się największą skutecznością jeśli będzie spożywany o poranku, najlepiej jeszcze przed pierwszym posiłkiem. Organizm wówczas nie musi trawić innych pokarmów, więc olej lniany zostanie dobrze wchłonięty. 

Jak widzisz picie oleju lnianego z cytryną na czczo może przynieść cennych korzyści dla zdrowia. Olej lniany świetnie komponuje się także z sałatkami, owsiankami, a nawet z twarogiem.  Po więcej zdrowych olejów wpadnij na olejznatury.pl 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *