Olej kokosowy ma szereg zastosowań, o których być może nie masz pojęcia. Sprawdź je wszystkie! 

Najnowsze badania wykazują, że olej kokosowy stanowi jeden spośród najzdrowszych produktów na świecie.  Choć jest to produkt spożywczy, znajduje również zastosowanie w innych dziedzinach. Jakich? 

Olej kokosowy – do czego używać?

Za sprawą zawartości sporej ilości kwasów tłuszczowych, olej kokosowy pielęgnuje suche włosy oraz skórę głowy ze skłonnością do łupieżu. Jak stosować olej kokosowy na włosy? Na jego bazie możesz wykonać prostą maskę lub odżywkę. Jeśli natomiast chcesz pozbyć się łupieżu, regularnie wmasowuj jedną łyżkę oleju kokosowego z kilkoma kroplami olejku rozmarynowego w skalp, przed każdym myciem głowy.

Warto zastosować również olej kokosowy na twarz. Sprawdzi się jako podkład pod krem, w trakcie pielęgnacji wieczornej, aby wygładzić i nawilżyć skórę. Możesz na także stosować olej kokosowy do zmywania makijażu.    

Istnieje również wiele osób, które polecają olej kokosowy na zęby. Wykazuje on bowiem właściwości wybielające szkliwo a zawarte w nim składniki nie są w żaden sposób szkodliwe dla organizmu, ani dla płytki nazębnej. Oczywiście trzeba zawsze zachować pewną ostrożność oraz obserwować jego działanie, jednak w większości przypadków będzie to bezpieczny, a przede wszystkim naturalny sposób na idealny, biały uśmiech. Kiedy pojawią się pierwsze rezultaty? Wszystko zależne będzie od wyjściowego koloru i stanu uzębienia, ale różnica widoczna jest zazwyczaj już po upływie 1-2 tygodni.

Olej kokosowy – zastosowanie w domu

Olej kokosowy, poza właściwościami pielęgnacyjnymi, okazuje się również przydatny w gospodarstwie domowym.

Olej kokosowy – usuwanie gumy do żucia 

Brzmi niewiarygodnie? A jednak! To bardzo skuteczna metoda, szczególnie w wypadku dywanów o długim włosiu. Wystarczy, iż pokryjemy gumę olejem. Zacznie ona mięknąć i dzięki temu zdecydowanie łatwiej będzie ją usunąć.

Usuwanie plam z rdzy dzięki naturalnemu wybielaczowi z sody i oleju kokosowego

W wypadku delikatnych materiałów, właściwości wybielające oleju kokosowego są nie do przecenienia. Wystarczy nałożyć nieco oleju kokosowego na plamę, używając do tego patyczka do uszu. Następnie zalej plamę odplamiaczem i wypierz. Co zrobić, jeżeli to jednak za mało? Z pomocą przyjdzie Ci soda oczyszczona wraz z olejem z kokosa.  To połączenie jest naprawdę skutecznym wybielaczem.

Olej kokosowy jako środek do impregnacji

Warto również zastosować olej kokosowy do drewna. Sprawdzi jako środek do impregnacji drewnianych łyżek, desek do krojenia czy blatów. Takie olejowanie należy przeprowadzać regularnie, przynajmniej raz w miesiącu, co pozwoli na zabezpieczenie powierzchni przed wilgocią.

Olej kokosowy to bardzo uniwersalny i pomocny produkt! Sprawdzi się świetnie jako olejek do demakijażu, na twarz jako krem, czy do olejowania włosów. Olej kokosowy ma także liczne zastosowania w domu. Nadaje się do wybielania tkanin, impregnowania drewna i usuwania gumy do żucia czy uporczywych plam. Spróbuj sam! 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *