Każda kobieta marzy o tym, by móc pochwalić się zdrowymi i lśniącymi kosmykami. Panie mają w zwyczaju poświęcać ogromną uwagę pielęgnacji włosów i stosować różnorodne kosmetyki. Trzeba sobie jednak jasno powiedzieć, że codzienna stylizacja, a także zabiegi koloryzujące niekorzystnie wpływają na strukturę włosów i sprawiają, że kosmyki stają się słabe, z tendencją do wypadania. Warto jednak zauważyć, że już olej słonecznikowy może być dla naszych włosów prawdziwym ratunkiem. Wobec tego, czy wspomoże on w ich pielęgnacji?

Jaki olej słonecznikowy można stosować na włosy?

Zabieg, jakim jest olejowanie włosów obecnie zyskuje sobie znacznie na popularności. Panie zauważyły bowiem, że może on skutecznie odbudować włosy, a także zmniejszyć ich porowatość. Jednak nie każdy olej słonecznikowy rzeczywiście sprawdzi się w pielęgnacji naszych kosmyków. Tylko nieliczne produkty warte są wykorzystania, a jednym z nich jest olej słonecznikowy tłoczony na zimno. Dlaczego warto właśnie ten olej wybierać? Otóż:

  • zawiera on w sobie retinol, który odpowiada za poprawę wyglądu włosów;
  • zawiera on kalcytrol, czyli witaminę D, która również odpowiada za odbudowę naszych kosmyków;
  • zawiera on w sobie tokoferol, który jest niczym innym jak tylko witaminą E;
  • olej słonecznikowy tłoczony na zimno zawiera również kwas lipidowy i linolijowy.

Wobec tego, to właśnie taki olej dostarczy nam niezbędnych składników odżywczych i przyczyni się do uzupełnienia białka w strukturze naszych kosmyków. 

Jak poprawnie olejować włosy olejem słonecznikowym?

Olej słonecznikowy to świetny produkt spożywczy, który można wykorzystać do efektywnej pielęgnacji włosów. Jest to jednocześnie olej niekomedogenny, a to z kolei oznacza, że nie będzie on niekorzystnie zapychał skóry głowy. Olej słonecznikowy tłoczony na zimno sprawdzi się w przypadku włosów z tendencją do wypadania oraz włosów o wysokiej porowatości. Sam proces olejowania jest wyjątkowo prosty i polega na wtarciu niewielkiej ilości oleju słonecznikowego w pasma włosów, a następnie owinięcie ich folią lub ręcznikiem. Kosmyki z olejem powinny pozostać zawinięte przez około 30-45 minut. Po upływie tego czasu wystarczy umyć włosy szamponem i nałożyć ulubioną odżywkę. Pamiętajmy o tym, by olej słonecznikowy tłoczony na zimno nakładać na suche pasma włosów.

Jak często warto stosować olej słonecznikowy na włosy?

Zwykle zaleca się, by olej słonecznikowy na włosy stosować regularnie. Jednak rzadko kiedy można znaleźć konkretne wskazówki i zalecenia odnośnie tego, jak często powinno się ten zabieg pielęgnacyjny przeprowadzać. Okazuje się, że wszystko zależy od obecnej kondycji naszych kosmyków. Jeśli są one mocno zniszczone i wymagają kompleksowej odbudowy, można nakładać na nie olej słonecznikowy nawet 2-3 razy w tygodniu. Z kolei jeśli olejowanie włosów jest jedynie zabiegiem profilaktycznym, wówczas wystarczy się na niego zdecydować raz w tygodniu. Pamiętajmy jednak, by nie przesadzać z częstotliwością zabiegu, by nasze włosy nie zaczęły się zbyt szybko przetłuszczać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *