Olej tłoczony na zimno to substancja roślinna produkowana w temperaturze nieprzekraczającej 40°C. Celem tej procedury jest zachowanie cennych właściwości oleju. Tak uzyskany produkt ma dobroczynny wpływ na ludzki organizm i może być spożywany codziennie, ponieważ dostarcza niezbędnych witamin i odpowiedniej dawki nienasyconych kwasów tłuszczowych. A gdzie można kupić najlepsze oleje roślinne?

Najlepsze oleje roślinne – czyli jakie?

Oleje tłoczone na zimno to doskonały dodatek do sałatek, surówek, dań mięsnych i zup. Oleje roślinne nadają się także do smażenia i można je stosować zamiast masła, smalcu czy słoniny. Dobry olej roślinny powinien zostać wyprodukowany ze zdrowych i naturalnych składników. Przed zakupem wybranych produktów, warto zorientować się, jak przebiegał proces tłoczenia olejów. Poza tym to ważne, aby olej roślinny został przelany do butelki wykonanej z ciemnego szkła, która dobrze go zabezpieczy przed szkodliwym wpływem promieni słonecznych. Obecnie dużą popularnością cieszą się oleje tłoczone na zimno zrobione z rzepaku, nasion lnu, czarnuszki, nasion chia czy nasion słonecznika.

Gdzie można kupić oleje tłoczone na zimno?

Oleje roślinne warto kupować w renomowanym sklepie, który oferuje produkty ze sprawdzonego źródła w dobrej cenie. Asortyment powinien być zróżnicowany i obejmować tylko oleje z pierwszego tłoczenia. Pyszny olej z wiesiołka, olej kokosowy lub aromatyczny olej rydzowy można nabyć w sklepie olejznatury.pl. Jest to miejsce, gdzie klienci z łatwością zamówią dobrej jakości produkty pochodzące z rodzinnych, polskich gospodarstw. Ten wyjątkowy sklep z naturalnymi olejami oferuje klientom możliwość zakupu wybranych produktów w opakowaniach o różnej pojemności. W efekcie z łatwością można uzupełnić domowe zapasy lub zamówić butelkę oleju na prezent dla bliskiej osoby.

Oleje tłoczone na zimno – dlaczego warto?

Oleje tłoczone na zimno zawierają nienasycone kwasy tłuszczowe omega 6 i omega 3, które korzystnie wpływają na pracę układu krwionośnego i zmniejszają ryzyko wystąpienia miażdżycy, zawału serca, a nawet udaru. W olejach roślinnych zawarte są także witaminy A, K i E oraz dobroczynne sterole roślinne. Produkt ten jest powszechnie wykorzystywany nie tylko w celach spożywczych, ale także do pielęgnacji skóry i włosów. Olej roślinny może być składnikiem odżywczych maseczek, peelingów lub można z jego pomocą przygotować regenerującą kąpiel dla dłoni i paznokci. Naturalny proces tłoczenia olejów sprawia, że wykazują wiele właściwości leczniczych i mogą być z powodzeniem stosowane przez osoby w każdym wieku.

Zamawiając oleje tłoczone na zimno w sklepie olejznatury.pl, klienci otrzymają pełnowartościowy i solidnie zapakowany produkt gotowy do natychmiastowego użycia. Olej rzepakowy, słonecznikowy lub z czarnuszki można wykorzystać do przyrządzania przepysznych i zdrowych posiłków. Taki produkt może również pełnić funkcję dodatku do domowych kosmetyków. Lecznicze właściwości olei tłoczonych na zimno sprawiają, że cieszą się niesłabnącą popularnością wśród klientów z całej Polski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *