W ostatnim czasie suplementacja olejami stała się bardzo popularna. Oleje, swoją popularność zawdzięczają przede wszystkim temu, że bardzo łatwo włączyć je do codziennej diety. Do najpopularniejszych olejów należą m.in. olej lniany, olej z czarnuszki, a także dobroczynny olej z wiesiołka. 

Dlaczego warto stosować suplementację olejami? 

Suplementacja wykorzystująca oleje jest całkowicie naturalna. Tłoczone oleje nie zawierają żadnych syntetycznych substancji. Naturalne pochodzenie suplementów znacznie poprawia ich wchłanianie, co przekłada się na zwiększenie skuteczności. 

W olejach zawarte są substancje, które nie występują w sztucznych suplementach. Są to m.in. witaminy A, D, E i K, a także dobroczynne kwasy omega 3, 6 i 9. 

Olej z wiesiołka – właściwości 

Olej z wiesiołka tłoczony jest na zimno. Temperatura wytłaczania nie powinna przekraczać 30 st. C. Prozdrowotne właściwości zawdzięcza przede wszystkim, zawartym w nim, dużym ilościom nienasyconych kwasów tłuszczowych z grupy omega 6. W składzie oleju z wiesiołka jest aż 80% NNKT. Dodatkowo, w oleju z wiesiołka znajdują się także fitosterole, witamina E, wapń, cynk, selen i magnez oraz białka bogate w aminokwasy siarkowe.  

Jakie efekty może przynieść codzienna suplementacja olejem z wiesiołka? 

Codzienna suplementacja olejem z wiesiołka będzie pomocna dla osób, które cierpią z powodu mastalgii cyklicznej, czyli bólu piersi. W badaniach wykazano, że stosowanie oleju z wiesiołka w dawce 3000 mg na dobę przyczynia się do znacznego złagodzenia dolegliwości bólowych. 

Regularna suplementacja olejem z wiesiołka przyczynia się także w łagodzeniu bólu miesiączkowego i objawów tzw. napięcia przedmiesiączkowego. W badaniach udowodniono, że włączenie do diety oleju z wiesiołka przyczynia się do poprawy samopoczucia kobiet przed menstruacją. Obecny w oleju z wiesiołka kwas gamma-linolenowy hamuje produkcję hormonów, odpowiedzialnych za pobudzenie skurczów macicy (prostaglandyn). 

Naukowcy zwracają także uwagę na fakt, że codzienna suplementacja olejem z wiesiołka może być pomocna w łagodzeniu objawów menopauzy, takich jak: zwiększona potliwość czy uderzenia gorąca. 

Badania wykazały, że suplementacja olejem z wiesiołka przyczynia się do obniżenia poziomu cholesterolu całkowitego, triacylogliceroli, frakcji LDL, a także stężenia metali ciężkich we krwi. Naukowcy zauważyli także związek stosowania oleju z wiesiołka z obniżeniem ciśnienia tętniczego. 

Olej z wiesiołka może być pomocny podczas walki z bólem gardła. 

Codzienna suplementacja olejem z wiesiołka – problemy skórne 

Olej z wiesiołka wykazuje silne działanie nawilżające, dzięki temu przyczynia się do łagodzenia objawów łuszczycy, atopowego zapalenia skóry, egzemy. Codzienna suplementacja olejem z wiesiołka pomaga złagodzić wszelkie podrażnienia i zaczerwienienia skóry. Suplementacja tym olejem przyczynia się do znacznego zmniejszenia suchości i swędzenia skóry u osób starszych. 

Korzystne działanie oleju z wiesiołka wykazano także w przypadku alergii skórnych oraz trądziku różowatego i łojotokowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *