Przyczyną rozwoju atopowego zapalenia skóry mogą być czynniki genetyczne, środowiskowe, uszkodzenie bariery skóry oraz zaburzenia układu immunologicznego. Co pomoże na tę dolegliwość? 

W takiej sytuacji warto wybrać olej z czarnuszki, który w naturalny sposób łagodzi stany zapalne. Olej z czarnuszki wyróżnia się bogactwem składników odżywczych, służącym zdrowiu i dobrej kondycji skóry. Są to:

  • witaminy A, E, B1, B3,
  • biotyny,
  • kwasy tłuszczowe nienasycone,
  • selen,
  • cynk,
  • magnez,
  • wapń,
  • potas,
  • żelazo oraz wiele innych minerałów.

Olej z czarnuszki na atopowe zapalenie skóry to doskonały wybór dla osób ceniących naturalne rozwiązania. Znajdujący się w nim tymochinon odpowiada za prozdrowotne właściwości. Pozwala łagodzić stany zapalne skóry, działa przeciwalergicznie, przeciwgrzybicznie i przeciwzapalnie.

Dlaczego warto stosować olej z czarnuszki na skórę?

AZS – jaki olej może pomóc, a także zahamować rozwój choroby? Oczywiście doskonale sprawdza się nasz dzisiejszy bohater, czyli olej z czarnuszki. Skóra z atopowym zapaleniem skóry wymaga właściwej pielęgnacji, systematycznego nawilżania, a także natłuszczania. Dlatego wykorzystując olej z czarnuszki, można ją zmiękczyć, regenerować, a jednocześnie nawilżać i dostarczyć cennych substancji odżywczych. Co ważne olej z czarnuszki można zastosować także, kiedy zażywa się leki sterydowe. Dzięki włączeniu oleju z czarnuszki do codziennej pielęgnacji zniweluje on stany zapalne i świąd, a także inne przykre skutki AZS zostaną w znacznym stopniu złagodzone. 

 Olej z czarnuszki na azs – jak stosować?

Produkt ten można zażywać doustnie lub bezpośrednio na skórę. Zewnętrznie olej z czarnuszki można używać podczas masażu, ale także jako dodatek do innych kosmetyków. Dobrą praktyką jest aplikowanie oleju z czarnuszki na ciało zaraz po wyjściu z wanny lub spod prysznica. Można również wlać jedną łyżkę stołową oleju z czarnuszki do wanny, aby nawilżać skórę podczas kąpieli. W sytuacji, kiedy skóra jest sucha i podrażniona warto stosować olej co najmniej 2 razy dziennie. Wystarczy wmasować kilka kropli, a następnie odczekać, aż olej się wchłonie. W kolejnym kroku można zastosować krem nawilżający lub okluzyjny albo inne kosmetyki do pielęgnacji skóry. 

Badania potwierdzają również, że w przypadku atopowego zapalenia skóry, doskonale sprawdza się spożywanie oleju z czarnuszki. Składniki oleju pozwalają złagodzić objawy AZS a także zmniejszają suchość skóry. Istotne jest jednak, aby wybierać najwyższej jakości olej z czarnuszki, najlepiej tłoczony na zimno. 

Olej z czarnuszki wspomaga również leczenie alergii. Natomiast aktywność przeciwzapalna w przypadku oleju z czarnuszki została wielokrotnie potwierdzona naukowo. 

W przypadku atopowego zapalenia skóry dobrym olejem, który może pomóc będzie najwyższej jakości olej z czarnuszki. Choć AZS jest przypadłością genetyczną, przy odpowiedniej pielęgnacji i diecie można znacząco złagodzić jej objawy. Mamy nadzieję, że wiesz już jak stosować olej z czarnuszki na skórę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *